Op grond van de Financiële verordening Dienst Dommelvallei 2023 is een deel van de overschrijding acceptabel. In onderstaande tabel is aangegeven welk deel van de overschrijding acceptabel is.
Toelichting lastenoverschrijdingen op programma, investeringen en projecten
Programma 1 - Bedrijfsvoering voor Geldrop-Mierlo, Nuenen en Son en Breugel (€ 326.000,-)
De overschrijding van de lasten komt met name door twee dingen:
- Niet-realiseren taakstelling BSOB voor € 200.000 -> in onze begroting werd een kostenbesparing bij de BSOB verwacht vanwege nieuwe wetgeving no cure no pay bureaus, maar dit bleek in werkelijk niet tot zo’n hoge kostenbesparing te leiden. Dit was ten tijde van de 2e bestuursapportage al bekend, maar destijds werd nog verwacht dit binnen de eigen begroting van het programma Bedrijfsvoering opgevangen kon worden;
- Hogere personeelskosten voor € 126.500 (overige gedeelte van de overschrijding). Deze overschrijding komt voort uit het feit dat de instroom (op openstaande vacatures) boven verwachting was en de uitstroom (zeer beperkt). Dit kon echter nog niet volledig worden voorzien ten tijde van de 2de bestuursapportage. Het deel wat niet voorzien kon worden betreft € 109.000 en is daarmee conform artikel 10.4.d. uit de financiële verordening 2023 acceptabel.
Begrotingsrechtmatigheid investeringen en projecten
Geen overschrijdingen
Over- en onderschrijdingen van de baten en onderschrijdingen van lasten en investeringen
Het bestuur heeft op 10 december 2025 het volgende besluit genomen:
"Het melden van over- en onderschrijdingen van de baten en onderschrijdingen van lasten en investeringen in de jaarrekening 2025 als tijdig te beschouwen."
Programma 1 - Bedrijfsvoering voor Geldrop-Mierlo, Nuenen en Son en Breugel
Overschrijding van de baten van € 23.310,-. De oorzaak hiervan betreft enkele personeels-gerelateerde inkomsten.
Vanwege de marginaliteit worden deze verder niet toegelicht.
Bovenstaande in acht nemende is de overschrijding van de baten tijdig gemeld en daarmee akkoord.